بهترین مدل بلوک های ساختمانی کدامند؟

 

برای ساخت یک ساختمان مراحل گوناگونی طی می شود تا ساختمان صد درد صد تکمیل و قابل استفاده شود بدون شک، هر یک از این مراحل، اهمیت خاص خود را داشته و از این رو باید با دقت و به شکل اصولی انجام می شوند یکی از این مراحل دیوار چینی می باشد که بسیار حائز اهمیت است . ما در این مقاله سعی داریم شمارا با انواع بلوک ها و بهترین آنها آشنا کنیم همراه ما باشید

یکی از انواع مصالح پرکاربرد در صنعت ساختمان، بلوک‌های ساختمانی هستند بلوک‌ها انواع مختلفی دارند و در تولید آنها از مواد اولیه مختلفی استفاده می‌شود که در این میان بلوک‌ سیمانی و بلوک‌ سفالی بیشترین کاربرد را در دیوارچینی نیز یکی از مراحل مذکور است که بسیار مهم تلقی شده و به منظور حفظ پایداری ساختمان در برابر نیروهای لرزه ای باید با رعایت ضوابط، استانداردها و اصول صورت گیرد. در همین راستا، انتخاب نوع بلوک امری است حساس و نیازمند توجه به نوع دیوار و کارایی آن؛ چرا که انواع مختلف دیوار، خصوصیات و کاربردهای مختلفی نیز دارندبین سایر بلوک‌ها دارند.

در این مقاله انواع بلوک سیمانی، بلوک سفالی، بلوک هبلکس و سایر بلوک‌ه و مقررات ساخت و ساز، مقاومت در برابر عوامل جوی و اقلیم، هزینه‌ها و سایر موارد وابسته به پروژه بستگی دارد.

برخی از بلوک‌های سیمانی محبوب در صنعت ساختمان عبارتند از:

1-بلوک سیمانی معمولی (CMU — Concrete Masonry Unit):

بلوک‌های CMU از مواد سیمانی ساخته شده‌اند و می‌توانند در انواع مختلفی از نظر ابعاد، مقاومت و طراحی یافت شوند.

2-بلوکهای سلولی (AAC — Autoclaved Aerated Concrete):

این نوع بلوک از مخلوط سیمان، شن، آب و هوا ساخته می‌شود. آنها سبک و عایق حرارتی هستند و مزایایی نظیر مقاومت در برابر آتش، عایق‌بندی صوتی، و کاهش مصرف انرژی دارند.

3-بلوک‌های سیمانی تقویت شده با الیاف (FRC — Fiber Reinforced Concrete):

این بلوک‌ها با افزودن الیاف به مواد سیمانی تقویت می‌شوند و مقاومت بالاتری نسبت به ترک خوردگی دارند.

4-بلوک‌های نازک (LWC — Lightweight Concrete):

این بلوک‌ها از مخلوط‌های سبک‌تری از سیمان، شن، و مواد پرکننده ساخته می‌شوند که وزن کل ساختمان را کاهش می‌دهند.

4-بلوک‌های سیمانی با پایه شن (CCB — Concrete Block with Aggregate):

این بلوک‌ها از موادی مانند سیمان، شن، و سنگدانه‌های معدنی ساخته شده‌اند و مقاومت خوبی نسبت به فشار

5- بلوک سبک پوکه

بلوک سبک پوکه ای از جمله بهترین و پرفروش ترین بلوک های ساختمانی در حال حاضر دنیا است و بی اغراق همه از آن استفاده می کنند. خرید بلوک سبک از همه جهت به نفع شما و ساختمان شماست.

بلوک ساختمانی: انواع مدل‌ها و ویژگی‌های آن‌ها
بلوک ساختمانی یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی به شمار می‌روند که متناسب با مواد تشکیل دهنده آن‌ها مدل‌های مختلفی دارند. در این مقاله انواع بلوک سیمانی، بلوک سفالی، بلوک هبلکس و سایر بلوک‌ها و قیمت بلوک‌ها را بررسی می‌کنیم.

در بین انواع آن بلوک ساختمانی سفالی و بلوک‌های سیمانی پرفروش‌تر هستند.

حال پس از این مقدمه در ادامه مجله زرین ماشین به معرفی انواع بلوک می‌پردازد.

انواع بلوک ساختمانی رایج در صنعت ساخت و ساز
بلوک‌های رایج در ساختمان‌ها به طور معمول شامل ۶ مدل مختلف می‌باشند:

بلوک سفالی
بلوک سیمانی
بلوک سیپورکس
بلوک گچی
بلوک پلی استایرن
بلوک پرلکس
بلوک سفالی
بلوک سفالی
بلوک‌های سفالی یا رسی در نوع خود به عنوان پرمصرف‌ترین و پرطرفدار‌ترین مصالح ساختمانی قرار می‌گیرند که از ترکیب خاک رس، آب و ماده افزودنی آهک ساخته می‌شوند.
قیمت بلوک سفالی در بین سایر بلوک‌های مدرن و استاندارد پایین‌تر از سایر بلوک‌ها است.

بلوک سیمانی
بلوک سیمانی
بلوک‌های سیمانی یا بلوک بتنی از گروه بلوک‌های استاندارد می‌باشند که در دو دسته باربر و غیرباربر قرار دارند و در صنعت ساختمانی بیش‌ترین استفاده را در میان انواع دیگر بلوک‌ها دارند.
این نوع بلوک از قیمتی معقولی برای ساخت و ساز برخوردار است.

بلوک سیپورکس
بلوک سیپورکس
هبلکس نام تجاری بلوک‌هایی با عنوان سیپورکس یا ACC یا ALC است که یک نوع بلوک ساخته شده از بتن متخلخل (بتن هوادار اتوکلاوی) با ویژگی‌های وزن کم، عایق و مقاوم در برابر آتش است.

بلوک گچی
بلوک گچی
بلوک‌های گچی از ترکیب گچ و آب و در برخی موارد افزودنی‌هایی مانند الیاف در داخل قالب ساخته می‌شوند. اندازه دانه بندی گچ این نوع بلوک نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است.

بلوک پلی‌استایرن
بلوک پلی‌استایرن
بلوک پلی استایرن یا فوم سقفی نوعی پلیمر مصنوعی است که از مونومتر استایرن ساخته می شود. این نوع بلوک در ساخت سقف ساختمان ها به کار می رود.

بلوک پرلکس
بلوک پرلکس
بلوک پرلکس یکی از بلوک‌های سبک بتنی است که نام اختصاری آن CLC است. این بلوک از دوغاب ماسه بادی، مواد حباب ساز، آب و سیمان که با فوم مایع مخلوط می‌شود تولید می‌گردد، به همین دلیل به آن فوم بتن نیز می‌گویند.
با توجه به مواد سازنده بلوک‌های فوم بتن قیمت این محصول بالاست.

جمع بندی بلوک ساختمانی مورد استفاده در ساخت و ساز
نوع سازه، محدودیت‌های طراحی و مسایل مالی نقش عمده‌ای در انتخاب نوع بلوک ساختمانی مصرفی را دارد که متناسب با موارد ذکر شده یکی از انواع این بلوک را انتخاب می‌کنیم

کیفیت بلوک‌های تولید شده با توجه به نوع خاک (برای بلوک سفالی) یا نوع ماسه و مخلوط ملات (برای بلوک سیمانی) یا موارد دیگری از مواد اولیه مورد استفاده در بلوک متفاوت است که با توجه به استاندارد‌های رعایت شده از طرف سازنده و برخی ویژگی‌های ظاهری در بلوک قابل بررسی هستند.

همچنین روش تولید و ماشین آلات به کار رفته در فرآیند تولید بلوک ساختمانی نقش مهمی در کیفیت آن‌ها دارد. استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک برای ساخت بلوک، روش عمل آوری ملات و یا مراحل و تکنیک‌های خشک کردن بلوک (به طور مثال استفاده از اتاق‌های بخار برای خشک کردن بلوک‌های سیمانی) از جمله مواردی است که اهمیت و تاثیر بسیاری در بالا بردن استاندارد بلوک ساختمانی دارد.

خط تولید بلوک ساختمانی سیمانی سبک و سنگین
اگر به راه اندازی یک واحد تولیدی جهت تولید بلوک سیمانی ساختمانی چه از نوع بلوک سیمانی سبک ساختمانی که با پوکه معدنی یا صنعتی (لیکا) تولید می‌شود و یا بلوک سنگین که در اصطلاح به بلوک باغی نیز شناخته می‌شوند فکر می‌کنید، ما در زرین ماشین آماده هستیم تا شما را یاری نماییم.

برآورد دستگاه‌های مورد نیاز و محاسبه تیراژ نهایی شما به اضافه کمک برای تهیه بهترین ترکیب جهت ساخت بلوک و همچنین پشتیبانی و نگهداری ماشین آلات شما گوشه‌ای از خدمات گسترده زرین ماشین برای مشتریان خود است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

سایر نوشته های بلاگ